Masaże

Masaż stanowi najstarszą i najprostszą metodę terapeutyczną.

---Jak działa masaż---
Działanie miejscowe polega na usprawnieniu przepływu krwi i limfy. Przy wykorzystaniu takich technik, jak głaskanie, rozcieranie, ugniatanie czy oklepywanie zwiększa się przemieszczanie płynów przez układ naczyniowy. Tarcie wywołane podczas masażu wpływa na rozszerzenie naczyń krwionośnych, a co za tym idzie - zwiększenie przepływu krwi przez mięśnie, przyspieszenie dostarczania substancji odżywczych a równocześnie wydalania produktów przemiany materii.

---Wpływ masażu na skórę---
Podczas masażu usuwane są ze skóry obumarłe komórki naskórka. Skóra staje się elastyczna i gładka Masaż ułatwia oddychanie skórne oraz poprawia czynność wydalniczą gruczołów łojowych i potowych. Masaż przyśpiesza obieg krwi i chłonki w naczyniach skórnych, dzięki czemu z jednej strony następuje bardziej aktywne dostarczanie tkankom i organom substancji odżywczych a z drugiej strony - szybsze wydalanie produktów przemiany materii. Skóra staje się jędrna i ma odpowiedni kolor.

---Wpływ masażu na mięśnie i stawy---
Pod wpływem masażu tkanka mięśniowa jest lepiej zaopatrywana w tlen i substancje odżywcze. Masaż powoduje szybsze wydalanie produktów przemiany materii. Masaż zwiększa zdolność mięśni do pracy. Po 5 - minutowym masażu zdolność do pracy zmęczonego mięśnia wzrasta 3÷5 krotnie. Pod wpływem masażu zwiększa się elastyczność i wytrzymałość ścięgien, więzadeł i za razem stopień ruchomość stawu.

---Wpływ masażu na układ krwionośny i limfatyczny---
Masaż pobudza układ krwionośny i limfatyczny do pracy, co powoduje lepsze zasilanie organów w tlen i substancje odżywcze. Masaż zwiększa szybkość usuwania z organizmu produktów rozpadu, likwiduje obrzęki. Masaż ułatwia odpływ krwi żylnej, zmniejsza opór krwi w tętnicach, przez co ułatwia pracę serca. Pod wpływem masażu naczynia krwionośne rozszerzają się i wzrasta szybkość obiegu krwi.

---Masaż rozbijający cellulit---                                                                                                        Masaż bańkami chińskimi ujędrnia i wygładza skórę, przyspiesza przemiane materii oraz spalanie tłuszczu. Redukuje cellulit, ponieważ jest to masaż próżniowy, który obecnie jest uważany za najskuteczniejszą metodę usuwania cellulitu. Masaż bańkami chińskimi powinien odbywać sie co 2-3 dzień przez ok 20-30 min. Zazwyczaj do osiągnięcia pożądanych efektów wystarczy ok. 8-10 zabiegów. Po masażu mogą wystąpić zaczerwienienia oraz siniaki, dlatego nie powinny go stosowac osoby z kruchymi naczyniami krwionośnymi z popękanymi naczynkami oraz żylakami.

---Masaż twarzy---
Regularne zabiegi refleksoterapii twarzy (masażu twarzy) są niezwykle skuteczne w przypadkach:

-zmęczenia fizycznego i psychicznego
-bezsenności
-nadpobudliwości (ADHD) i napięcia emocjonalnego
-depresji
-stanów lękowych
-problemów z koncentracją i zapamiętywaniem
-neuralgii i uszkodzeń o charakterze neurologicznym
-chorób nerwów twarzy
-bolesnych miesiączek
-upośledzenia umysłowego
-uszkodzeń mózgu i rdzenia kręgowego, paraliżu
-ciężkich chorób, jako terapia zmniejszająca ból.

Masaż twarzy poprawia elastyczność i ukrwienie skóry, jędrność mięśni, zmniejsza skłonność do opuchlizny twarzy i tzw. worków pod oczami.